Renault Arkana – idealny SUV do miasta
Samochody

Renault Arkana – idealny SUV do miasta

Nowoczesne, wyjątkowo zgrabne nadwozie, które łączy w sobie cechy eleganckiego sedana i SUV. Przestronne wnętrze ze świetnym wyposażeniem. Mnóstwo multimediów i systemów wsparcia kierowcy. Do tego nowoczesne, bardzo oszczędne napędy, również te hybrydowe, dzięki którym auto może poruszać się po mieście w trybie elektrycznym. To największe, ale nie jedyne, zalety modelu Renault Arkana. 

Nowoczesny SUV, jakim bez wątpienia jest Renault Arkana, przyciąga wzrok nietuzinkową urodą. Mimo że jest to dość masywne (a dzięki temu także wygodne i przestronne) auto, idealnie nadaje się do miasta. Dlaczego? Dowiedzmy się!

SUV do miasta? Arkana zdaje egzamin bez problemu

Zacznijmy od wyższego prześwitu, jaki jest charakterystyczny dla samochodów typu SUV. Teoretycznie, pozwala on na bezpieczniejszą jazdę poza drogami w mieście, ale taki wyższy prześwit jest również bardzo przydatny w mieście. Dlaczego? Dzięki niemu samochód jest bezpieczniejszy podczas podjeżdżania pod wysokie krawężniki. Jest też, dzięki kołom o większej średnicy, bardziej odporny na dziury w drodze.

Dodatkową zaletą jest napęd hybrydowy. Wersje E-Tech Full Hybrid (np. podstawowa 145 KM) umożliwiają jazdę w trybie miejskim z napędem elektrycznym. Auto może być ładowane ze zwykłego gniazdka 230V. Bateria wystarcza na przejechanie do kilkudziesięciu kilometrów w trybie całkowicie elektrycznym. A do tego auto może odzyskiwać energię z hamowania.

W wersji z napędem hybrydowym napęd na koła przekazywany jest za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie do jazdy po mieście. Kierowca nie musi stale zmieniać biegów, w trakcie jazdy z małą prędkością. Automat dba o wszystko. 

SUV do miasta

Renault Arkana ma cały pakiet systemów, które wspomagają jazdę w mieście

Kierowca Renault Arkana może liczyć na wsparcie nowoczesnych systemów wyposażenia. Przykład: nowoczesny pakiet systemów wsparcia parkowania, z górną kamerą 360 st., a także przednimi, tylnymi i bocznymi czujnikami parkowania. Dzięki nim parkowanie w mieście nie będzie żadnym problemem. 

Do dyspozycji kierowcy pozostają również: asystent jazdy w korku, tempomat ACC (utrzymujący samodzielnie prędkości jazdy), system przeciwzderzeniowy czy wiele systemów wspomagających hamowanie i chroniących przed poślizgiem. 

Pracę  kierowcy stale wspiera ponad dwadzieścia systemów, ostrzegających między innymi o zjeżdżaniu z pasa ruchu czy też o pojawieniu się innego auta (lub motocykla) w martwym polu lusterek.

Kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się sporą przestrzenią we wnętrzu samochodu, a także potężnym bagażnikiem o pojemności 513 litrów. Auto jest też wyposażone w nowoczesne oświetlenie LED oraz mnóstwo multimediów. 

Poznaj bliżej Renault Arkana – odwiedź salon Renault Dąbrowscy 

Odwiedź autoryzowane salony Renault firmy Dąbrowscy, mieszczące się w Bytomiu i Zabrzu. Sprawdź Renault Arkana w salonie i w trakcie jazdy próbnej. Nasi pracownicy przedstawią Ci również wszystkie opcje finansowania – zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. 

Artykuł sponsorowany